Kupno motoru, a kurtki motocyklowe

Kupno motoru, a kurtki motocyklowe
Coraz więcej osób decyduje się na zakup motoru zamiast samochodu. Zwłaszcza w dużych miastach można wiele na tym skorzystać. Okazuje się jednak, że wiele osób decyduje się na zakup motoru spontanicznie, co nigdy nie powinno mieć miejsca. Przede wszystkim, należy ocenić siły na zamiary. Nie wolno kupować motoru o ogromnej pojemności silnika i wielkiej mocy jako nasz pierwszy pojazd jednośladowy. Poza tym trzeba skompletować odpowiedni strój przed wyruszeniem w trasę.

O czym należy pamiętać?

Pamiętajmy, że będąc motocyklistami, jesteśmy normalnymi uczestnikami ruchu i obowiązują nas takie same zasady jak kierowców aut i pieszych. To, że poruszamy się pojazdem mniejszym i być może, szybszym, nie zwalnia nas z myślenia.
Przede wszystkim, jeśli stać nas na zakup motocykla, powinno być nas stać na zakup profesjonalnej odzieży do jazdy nim. Specjalne spodnie, rękawice czy kurtki motocyklowe potrafią kosztować spore sumy, ale w przepadku wywrotki na motorze uchronią nas przez niepotrzebnymi uszkodzeniami. Tyle razy widujemy na mieście motocyklistów, którzy pomykają na swoich pojazdach w krótkich koszulkach i spodenkach. Najbliższy kontakt z asfaltem przy takiej prędkości okaże się dla nich nadzwyczajnie bolesny, dlatego też kurtki motocyklowe to podstawowe wyposażenie.

Recepta na bezpieczną jazdę

O motocyklistach pokutuje wiele niesprawiedliwych mitów, a nienawiść między nimi, a kierowcami samochodów stała się już niemal legendarna. Coś w tym jest, ale czasem piekielność leży po jednej stronie, czasem po drugiej. Pamiętajmy, że przy starciu z samochodem, na zdecydowanie gorszej pozycji jest motocyklista i w przypadku stłuczki to on pierwszy wypada ze swojego pojazdu. Recepta na bezpieczną jazdę jest jedna – przede wszystkim, należy włączyć myślenie. Nawet najlepsza maszyna nie będzie przewidywać sytuacji na drodze za kierującego. To w dużej mierze wyłącznie od człowieka zależy, czy nie stworzy sam dla siebie zagrożenia. na motorze trzeba mieć oczy dookoła głowy.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://pager.waw.pl/dostarcz-klientom-informacji-o-produkcie-ktorego-szuka-postaw-na-software-contact-center
http://mamaisport.pl/mis-po-ciazy/brzuch-po-ciazy-moje-zmartwienie/#comment-57
http://fapa.pl/system-przywolawczy-skuteczne-rozwiazanie-w-hotelu
http://ludzie.biznes-firma.pl/forum/post17509.html#p17509

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s