Plac zabaw z budżetu obywatelskiego, a jego budowa

Plac zabaw z budżetu obywatelskiego, a jego budowa
Każde dziecko mieszkające czy to w małej miejscowości, czy dużym mieście powinno mieć swobodny dostęp do placu zabaw, bo każde dziecko ma prawo do tego, aby móc miło i aktywnie spędzać czas. Jeszcze jakiś czas temu często zdarzało się tak, że dostęp do placu zabaw był ograniczony. Jednak od jakiegoś czasu ruszył projekt „plac zabaw z budżetu obywatelskiego”, dzięki któremu powstaje coraz więcej interesujących miejsc do spędzania czasu z naszą pociechą.

Czym jest budżet obywatelski?

Budżet obywatelski zakłada, że to mieszkańcy danej gminy, czy wsi decydują o tym, na co można wykorzystać środki z puli przeznaczonych na ich największe potrzeby. To przecież mieszkańcy danego regionu najlepiej zdają sobie sprawę z tego, co nowego powinno powstać w ich sąsiedztwie, z czego najchętniej chcieliby korzystać. Wiele miast i małych miejscowości otrzymało od państwa szansę na podniesienie jakości życia swoich mieszkańców, przede wszystkim tych najmłodszych. Szkoły, czy przedszkola państwowe, które kiedyś nie mogły liczyć na środki przeznaczone na budowy placów zabaw, teraz mogą liczyć na wsparcie.

Dlaczego warto stawiać na place zabaw z budżetu obywatelskiego?

Plac zabaw z budżetu obywatelskiego to najlepiej zainwestowane pieniądze. Należy dbać o odpowiedni rozwój naszych najmłodszych obywateli, umożliwiać im bezpieczną aktywność na świeżym powietrzu, rozwijać ich kreatywność. Teraz kiedy dzieci większość czasu spędzają w domach przed telewizorami, czy komputerami, tym większe znaczenie ma zapewnienie im możliwości wypoczynku czynnego i aktywnego. Co ważne, dzięki omawianym środkom możemy dać szansę na rozwój i podniesienie jakości życia dzieci niepełnosprawnych, które mają tym bardziej utrudniony dostęp do placu zabaw, gdyż dużo ciężej jest im dotrzeć do często oddalonego o kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów miasta, by móc korzystać ze sprzętów przeznaczonych specjalnie dla nich i posiadających odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Teraz, możemy wybudować plac zabaw z budżetu obywatelskiego, który będzie zaprojektowany z myślą o nich.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://www.forumdlafirm.pl/index.php?/topic/1569-pomysl-na-interes-gastronomiczny/page__st__40
http://f.kafeteria.pl/temat/f18/plastyka-brzucha-gdzie-i-za-ile-w-warszawie-p_3240761/2
http://radar.czest.pl/plac-zabaw-komputer-i-inne-pomyslu-na-spedzenie-czas-z-dzieckiem
https://howliveblog.wordpress.com/2017/03/05/producent-pos-kontra-darmowy-program/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s